Yükleniyor

Keepass

guvenlik

Keepass

21 Şubat 2023, 17:23

  • Windows
  • Linux

Keepass

KeePass, şifrelerinizi güvenli bir şekilde yönetmenize yardımcı olan ücretsiz bir açık kaynaklı şifre yöneticisidir. Tüm parolalarınızı bir ana anahtarla kilitlenmiş tek bir veritabanında saklayabilirsiniz. Bu nedenle, tüm veritabanının kilidini açmak için yalnızca tek bir ana anahtarı hatırlamanız gerekir. Veritabanı dosyaları, şu anda bilinen en iyi ve en güvenli şifreleme algoritmaları (AES-256, ChaCha20 ve Twofish) kullanılarak şifrelenir. Daha fazla bilgi için özellikler sayfasına bakın.
 

Gerçekten ücretsiz mi?

Evet, KeePass gerçekten ücretsizdir ve bundan daha fazlası: açık kaynaklıdır (OSI sertifikalı). Tam kaynak koduna göz atabilir ve güvenlik özelliklerinin doğru uygulanıp uygulanmadığını kontrol edebilirsiniz.
 

Bugün birçok şifreyi hatırlamanız gerekiyor. Pek çok web sitesi, e-posta hesabınız, web sunucunuz, ağ girişleriniz vb. için bir parolaya ihtiyacınız vardır. Liste sonsuzdur. Ayrıca, her hesap için farklı bir şifre kullanmalısınız, çünkü her yerde sadece bir şifre kullanırsanız ve birisi bu şifreyi alırsa, bir probleminiz olur: hırsız tüm hesaplarınıza erişebilir.